Logo

Aktualności

Prudnickie firmy rozwijają się dzięki Inkubatorowi Przedsiębiorczości

Od kilkunastu tygodni w Prudniku działa Prudnicki Inkubator Przedsiębiorczości. Zapytaliśmy kilka osób prowadzących tam działalność o swoje pierwsze wrażenia i opinie.

- O tym, że można starać się o wynajęcie lokalu w Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości dowiedziałam się z prasy, ale najistotniejsze informacje o zasadach i warunkach jakie trzeba spełniać poznałam w samym Urzędzie Miejskim, gdzie uzyskałam wyczerpujące instrukcje - wyjaśnia Magdalena Sękowska-Pawlak, która w prudnickim inkubatorze prowadzi szkołę językową Centrum Oxford.

- Informację o tym, że w Prudniku powstanie Regionalny Inkubator przedsiębiorczości oraz o zasadach jego funkcjonowania znalazłam na stronach internetowych Tygodnika Prudnickiego ? informuje Renata Wilczek, która w Inkubatorze prowadzi Happy School, szkołę języka angielskiego dla najmłodszych. Pani Renata działalność rozpoczęła jeszcze we wrześniu 2012 roku i prowadziła ją początkowo w innym lokalu.

Również z prasy lokalnej o pomyśle lokalnych władz dowiedziała się Ewa Nosidlak, uruchamiając w Inkubatorze firmę Logosensis. Jej firma zajmuje się prowadzeniem zajęć terapeutycznych przeznaczonych dla dzieci w normie rozwojowej oraz między innymi zajęć dla dzieci z autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym czy też zespołem downa.

- Klienci są zachwyceni wysokim standardem przygotowanych pomieszczeń - chwali się Pani Ewa. - Najbardziej cieszy chyba jednak dobra lokalizacja Inkubatora, centrum miasta, wszędzie jest blisko.

News

- Pierwsze tygodnie po przeprowadzce do Inkubatora to był okres pełen emocji. - Zarówno my, jaki i nasi uczniowie bardzo cieszyliśmy z własnych sal, w których możemy rozwiesić prace przygotowywane już od września ? opisuje swoje początki Pani Magdalena. - Rodzice i nasi kursanci są tak samo zadowoleni nowa siedzibą Naszej szkoły w Inkubatorze jak my. - Nowe sale wykończone na wysoki standard, dostosowane toalety, winda, utrzymana czystość, jak i ochrona oraz monitoring to same plusy budynku.

News

Położenie Inkubatora zachwala również Pani Renata i nie jest jedyną osobą kierującą ciepłe słowa do kierownika tej instytucji.

- Pierwsze tygodnie funkcjonowania Inkubatora to dla mnie bardzo miły czas. Spotkałam się z bardzo dużą życzliwością ze strony osób z Urzędu Miasta. - Bardzo pomocny jest Pan Ryszard Zwojewski i stażyści zatrudnieni w Inkubatorze. - Pomoc ze strony miasta jest nieoceniona.

Nasze rozmówczynie chwalą sobie współpracę z innymi firmami działającymi w Inkubatorze. Mogą wymieniać doświadczenia, uzyskać pomoc, a nawet wzajemnie korzystać ze swoich usług.

A jak postrzegają prowadzenie działalności gospodarczej?

- Jak na razie jestem niepoprawną optymistką i nie narzekam. - Od momentu założenia działalności gospodarczej spotkałam się z bardzo dużą pomocą, ze strony Urzędu Miasta, Urzędu Pracy, ZUS-u, i władz Inkubatora wylicza Renata Wilczek. - Jednak należy tu zauważyć, że moja działalność na terenie Inkubatora była poprzedzona długoletnim doświadczeniem, zdobywaniem grona klientów i wyrabianiem swojej marki. - To wszystko złożyło się na mój sukces.

News

- Start jest bardzo trudny, sama decyzja o rozpoczęciu działalności jest chyba najtrudniejsza. ? argumentuje Magdalena Sękowska-Pawlak. - Kolejnym problemem staje się wynajęcie sensownego lokalu za w miarę przyzwoitą cenę, co dla początkującego jest bardzo ciężkie. - Trudno jest liczyć na zaniżenie stawek na rynku nieruchomości w Prudniku. - Czasami wynajmuje się lokal za naprawdę wielkie pieniądze, w które trzeba włożyć kolejne, aby móc prowadzić w nim zajęcia z dziećmi.

Nasi rozmówcy podkreślają, że podstawa to zaufanie i klienci, którzy pomagają dobrym słowem i wiarą. Inkubator może dać wielu osobom szansę na spełnienie się w prowadzeniu własnego biznesu.

Plany na przyszłość

- Plany... jest ich wiele, mam zamiar ciągle poszerzać ofertę prowadzonych przez Centrum Logosensis zajęć terapeutycznych ? uzupełnia Ewa Nosidlak. - W najbliższym czasie chciałabym rozpocząć np. kolejny cykl zajęć dogoterapeutycznych dla dzieci, na który już teraz serdecznie zapraszam! Będą to zajęcia grupowe, cykl będzie obejmował około 8 spotkań.

News

- Już od nowego semestru chciałabym by moi uczniowie uczyli się mówić również w języku francuskim. - Planuję w ramach już trwających zajęć wprowadzić mini kurs języka francuskiego. - Będzie to chyba jedyna taka oferta w mieście-dwa języki obce na jednym kursie i w jednej cenie -wylicza Renata Wilczek.

- Bliskie plany dotyczą zainwestowania w moja firmę oraz urozmaicenia zajęć kursantom poprzez zakup tablicy multimedialnej oraz tabletów. Zajęcia staną się bardziej atrakcyjne, a my jako prowadzący będziemy mogli wykorzystać wszystkie możliwe sposoby i programy jakie oferują nam wydawnictwa. - Od przyszłego roku szkolnego chciałabym, aby szkoła rozwinęła swój wachlarzu usług o zajęcia z języka niemieckiego, włoskiego i hiszpańskiego. To plany Magdaleny Sękowskiej-Pawlak.

Wszystkim firmom prowadzącym działalność w prudnickim Inkubatorze życzymy wielu zadowolonych klientów.

O firmach wymienionych w tym artykule:

Centrum Oxford - szkoła języka angielskiego. Jest przyjazną, nowoczesną i pomocną placówką dla kursantów i dla ich rodziców. W swojej ofercie ma kursy dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, szkolnym dla młodzieży oraz dla dorosłych. Dla prowadzących bardzo ważne są efekty, zadowolenie kursantów oraz opanowanie języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Centrum Oxford prowadzi również kursy przygotowujące do matury oraz do egzaminu gimnazjalnego. Wachlarz usług poszerzany jest o przygotowanie do egzaminów państwowych tj. CAMBRIDGE oraz ESOL.

Happy School - angielski dla najmłodszych. Nowocześnie wyposażona szkoła językowa dla dzieci w wieku 3-7 lat. Zajęcia prowadzone są w oparciu o ponad 16-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolach w Prudniku, Głuchołazach, Białej i Nysie. Zajęcia odbywają się w miłej, domowej atmosferze z użyciem nowoczesnych metod i narzędzi: komputer, Internet, materiały audiowizualne itp. Uczniowie wiedzą, że sala jest urządzona specjalnie dla nich i całkowicie do ich dyspozycji.

Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju Dzieci i Młodzieży ?LOGOSENSIS?. Odbywają się tam zajęcia terapeutyczne prowadzone przez doświadczonych terapeutów, przeznaczone dla dzieci w normie rozwojowej oraz dla dzieci: z autyzmem, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym czy też Zespołem Downa. W ofercie klienci znajdą m.in.: logopedyczną wszystkich wad wymowy i zaburzeń mowy psychostymulacyjną metodą ?Dyna-Lingua M.S.?, Dogoterapię indywidualną oraz grupową, terapię i poradnictwo psychologiczne, terapię pedagogiczną. Firma współpracuje z wrocławską poradnią psychostymulacyjna, prowadzoną przez dr Małgorzatę Młynarską oraz prof. Tomasza Smerekę oraz z opolską Poradnią Audiologiczną Logo-Med.

Artykuł pochodzi z portalu Prudnicka.pl - Dziennik Internetowy Ziemi Prudnickiej

Powrót do wyboru aktualności

Polityka prywatności