Logo

Aktualności

W atmosferze kultury irlandzkiej

W piątek 12 kwietnia w Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Prudniku kursanci i prowadzący ze szkoły językowej Centrum Oxford witali swoich rodziców, przyjaciół i gości w atmosferze kultury irlandzkiej.

Obraz

Zaproszeni mogli obejrzeć spektakl o patronie Irlandii Św. Patryku pt. "St.Patrick and the Emerald Isle ". Było poważnie, ale czasami śmiesznie, lecz co najważniejsze ciekawie, gdyż cała sztuka była w języku angielskim w towarzystwie muzyki celtyckiej oraz niesamowitego utworu U2 " No one".

Przed samym spektaklem zaproszeni goście zostali zapoznani z historią św. Patryka, która została przedstawiona przez najmłodszego z kursantów Grzesia. Opowiedział on również o tradycjach obchodzenia tego święta. Nie mógł zapomnieć o ciekawostkach.

Na scenie podziwiać można było ok. 50 młodych aktorów, którzy z pełnym zaangażowaniem i we wspaniałych strojach wprowadzili gości w historię dawnej Irlandii. Głównym artystą był Jakub Bujas zasługujący na pełen podziw nie tylko ze strony uczniów, ale także widzów ponieważ jego rola była obszerna i wymagała nie lada przygotowań.

Obraz

Oprócz Św. Patryka można było podziwiać skrzaty lubiące płatać figle. W te role wcielili się: Michał Kałuża i Filip Adamczuk, Agata Baziak i Kasia Wyrzykowska, Dominika Zięba oraz Karolina Apanowicz, Małgosia Kałuża oraz Jagoda Górka Szalone owieczki - atletki oraz niesamowite tancerki, które św. Patryk musiał uczyć tańca to: Maja Adamczuk, Kasia Zięba, Dominika Serafin, Hanna Saranczak oraz Laura Pilarska. Syczące węże wypędzone przez Patryka, które z walizkami opuściły Irlandię to: Wiktoria i Marta Golc-Mączka, Konrad Kasiniak, Zuzanna Bugajska, Paula Podrazik, Mateusz Held, Zuzanna Kowalczyk, Dawid Rudnik, Patryk Warlik oraz Michał Pytel.

Rycerze - Paweł Rokicki oraz Daniel Kmieć czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich oraz nad parą królewską - Jakub Flejter i Natalia Mączka.

W pięknej scenerii pełnej rozmaitych dekoracji ukazała się syrena - Jessika Calicchio, pirat - Kacper Górka oraz listonosz w tej roli Dominik Benroth. Nie zabrakło również stwora z ciemnego lasu - Mikołaj Haczkiewicz.

Cały spektakl pełen niesamowitych akcji prowadziły narratorki: Weronika Łysek oraz Magdalena Bujas. Natomiast opiekunem sztuki, pomysłodawcą była Pani Dorota Pawlak.

Zadowoleni goście, rodzice i dzieci podziękowali artystom wielkimi brawami, a ze strony prowadzących z Centrum Oxford padła obietnica, że to na pewno nie drugi i nie ostatni raz...

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz

Powrót do wyboru aktualności

Polityka prywatności